Pečuji o svého staršího otce, který velice nerad vychází ze svého pokoje. Veškeré jídlo i pití mu nosím do jeho pokoje, aby si mohl jídlo v klidu a jak je zvyklý sníst. Někdy se tane, že mu něco upadne a zůstane na koberci menší flíček. Bohužel tentokrát se mu podař převrhnout celý talíř s gulášem na zem. Samozřejmě jsem koberec několikrát čistila, ale pořád vypadal koberec nehezky. Navrhla jsem, že bych pořídila koberec nový, ale jak to u starších lidí bývá, lpí na svých věcech a nechtějí se jich zbavit. Tak jsem se rozhodla, že alespoň najdu a najmu úklidovou firmu, která koberec vyčistí. Usedla jsem k počítači a prohlížela si internetové stránky nějakých firem, které tuto službu provádí. Zaujala mě  úklidová firma koberce čištění, protože firma využívá strojovou metodu kotoučového čištění, kterou všichni všude chválí. Zavolala jsem na jejich pobočku a domluvila si termín, který mi vyhovoval. Pracovníci firmy se dostavili v přesně dohodnutý čas a bez okolků začali pracovat.

Nemám…

Nemám ráda, když se řemeslníci pořád pro něco vracejí do auta a zbytečně ztrácí čas a jsou v domácnosti zbytečně dlouho. Což naštěstí nebyl tento případ. Nanesli na koberec čistící roztok, který pomocí rotačních kartáčů zapracovávali do koberce. Po uplynutí doby nutné pro působení opět začali koberec kartáčovat těžkým kotoučovým strojem s hustým kartáčem. Aby se vše dostalo na povrch a na závěr se vše vysáli výkonným třímotorovým vysavačem. Tato metoda, jak jsem viděla na vlastní oči, je skutečně účinná a kromě všech nečistot bezpečně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Koberec vypadal skvěle. Při čištění navíc dochází k nabytí původního objemu koberce, od té doby je jeho údržba snadnější, skoro to vypadá, jako kdybychom pořídili koberec nový! Jako bonus celý byt krásně voněl. Nejdříve jsem byla zaskočená cenou, ale když si člověk uvědomí, že je to opravdu velmi namáhavá práce a že kvalitní čistící prostředky taky nejsou zadarmo, je cena více než adekvátní.

Pokud…

Pokud byste chtěli ušetřit a vybrali firmu nabízející extrakční metodu čištění, budete litovat. Při čištění extrakční metodou za použití běžné chemie, která není zdaleka tak kvalitní, nemá vůbec šanci působit v hluboké struktuře koberce, navíc zcela chybí pečlivé vpravení a rozkartáčování a proto po zaschnutí zůstávají nejen nevzhledné fleky, ale i tvar je nic moc. Šetřit na tomto se tedy rozhodně nevyplatí. Navíc zaměstnanci firmy jsou profesionálové, odvádí opravdu vynikající práci, která za to stojí. Navíc byli příjemní a ohleduplní k ostatním věcem v domácnosti, rozhodně se k této firmě budu vracet a vyzkouším i jejich další služby. Tato firma nabízí celou škálu dalších služeb jako mytí oken, podlah, čištění čalounění. Dokonce ze zabývají i mytím venkovních ploch včetně odstraňování grafitů a plísní. A to vše realizují po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu, přijmou i zakázku z menšího města. Veškeré další informace najdete na jejich internetových stránkách.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.