V tomto našem dalším článku bychom se chtěli věnovat čištění podlah. Pokud si pořídíte podlahy, tak je sice pravda, že je s nimi o něco méně práce než s koberci, ale to neznamená, že nevyžadují žádnou péči. I o ně je potřeba řádně pečovat. A jednou z nich je nečistit je levnými přípravky nebo metodami, pokud si je nechcete zničit. Podlahy jsou totiž náchylné na poškrábání, takže pokud je budete drhnout obyčejným kartáčem. Tak vám to nepřinese takové výsledky, jaké byste asi chtěli. Je na to potřeba skutečně odborné a kvalitní technologie a zkušenosti pracovníků, abyste dosáhli opravdu krásně čisté podlahy a nijak ji nepoškodili. K častým poškozením podlah takto dochází spíše v domácnostech než ve velkých podnicích, protože ty se většinou rovnou obracejí na úklidové firmy. A proto se čištěním podlah zabýváme i v naší úklidové firmě. Kdežto lidé doma se snaží o to postarat vlastními silami, a tak si je poškodí hrubými kartáči.

Naposledy…

Naposledy jsme podlahy hloubkově čistili v nemocnici. Pochopitelně měli svůj vlastní úklidový tým, protože v takovém prostředí je třeba, aby bylo neustále čisto, ale i přes jejich snahu podlahy začaly vypadat zašle. A tak se obrátili na nás. A my se už o vše postarali a na mytí podlah jsme použili zásaditou chemii. V některých případech používáme kyselou chemii. Ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích, protože kyselá chemie je velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah, protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu, což je právě chemie zásaditá.

A…

A to samé platí i o způsobu čištění, je potřeba na to speciálních kartáčů, které v obchodě opravdu neseženete. Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením flotace, což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy. Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt. Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná, ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí. Takže se jedná o něco, do čeho se rozhodně vyplatí investovat.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.