Někdy mě až mrazí z toho, co dokáží pubertální děti vymyslet. V době prázdnin v dopoledních hodinách, kdy jsou dcery samy doma, se rozhodly, že si obarví vlasy. Což samo o sobě není nic špatného, pokud by tuto činnost dělaly v koupelně. Jelikož nemáme (asi jako většina lidí) v koupelně televizi, rozhodly se tuto činnost provádět v obýváku před televizí. Sice si židli postavily na noviny, ale barva jim stříkala kolem dokola, takže koberec měl spoustu červených fleků. Koberec jsem čistila vším dostupným, co prodejny drogerií nabízejí, ale barva na koberci drží lépe jak na vlasech. Koupi nového koberce jsem hned zavrhla, zbývalo jen objednat nějakou firmu, která se úkolu zhostí. čištění koberců

jak vyčistit koberecčím vyčistit koberecjak odstranit skvrny na koberci

Začala jsem si pročítat…

Začala jsem si pročítat různé recenze na internetu na téma čištění koberců. Zaujaly mě stránky firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., která nabízí novou kotoučovou metodu čištění. Jejich kotoučová metoda spočívá v tom, že se čistící kosmetika vkartáčuje až do samé struktury koberce. Po vyčištění dochází k nabytí původního objemu koberce. Metoda slibuje, že bude pěkně nadýchaný a voňavý. Navíc jejich chemie nejen čistí, ale i likviduje jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Tato metoda je vhodná i pro koberce s delším vlasem. I zde nezůstanou žádné bakterie a roztoči. Zaslala jsem firmě email s žádostí o zaslání cenové nabídky. Přestože cena nebyla nejlevnější, službu jsem si objednala a využila.

péče o světlý kobereclevné čištění kobercůúdržba koberce

V dohodnutý den proběhlo…čištění koberců

V dohodnutý den a čas dojeli zaměstnanci firmy a pustili se do práce. Nanesli na celou plochu koberce aplikovanou značkovou chemii, a pak začali koberec kartáčovat těžkým kotoučovým strojem s hustým kartáčem. To dělali tak dlouho, dokud z něj neodstranili veškeré skvrny. Nakonec pěnu vysáli výkonným třímotorovým vysavačem, díky kterému koberec vypadal úplně dokonale. Koberec po vyčistění vypadal jako nový, celý byt krásně voněl. Zaměstnanci firmy byli příjemní, k práci se umí postavit, přestože je jejich práce fyzicky náročná. Tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do koberce.

nejlevnější čištění kobercůsnadné čištění kobercůrychlé čištění koberců

Většina firem…

Většina firem, která nabízí čistění koberců, používá extrakční metodu, kdy chemie působí pouze povrchově a není zcela vpravena  v hluboké struktuře koberce a proto není tak kvalitní. Koberec se sice může zdát čistý, ale tak to ve skutečnosti není. Proto je lepší využít nabídku firmy, která nabízí kotoučovou metodu. Je to velká firma se silným zázemím, která je vybavená nejmodernějšími stroji a kvalitní  chemií a nabízí celou škálu služeb, jako je čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, mytí výloh,fasád a odstraňování grafitů a plísní. Firmu můžu všem lidem, kteří poptávají službu čištění koberců, jedině doporučit.  Své služby realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Vše potřebné o jejich službách najdete na jejich internetových stránkách. Určitě se tam podívejte.