Pracuji něco jako recepční na jedné stomatologické soukromé klinice. Kde mám na starosti objednávky pacientů, administrativu a zkrátka všechny ty ostatní praktické věci. Které se sami o sobě netýkají vykonávání stomatologické praxe. A už nějakou dobu si zubaři i sestry stěžovali na stav našich podlah. A tak jsem se jich zeptala, jestli na to můžu někoho najmout, a oni hnedka souhlasili. Ale žádnou firmu jsem neznala, takže bylo potřeba hledat na internetu. Přičemž se oni sem tam do toho zapojili, protože chtěli vědět, kdo k nám tedy nakonec přijde. A nakonec jsme si vybrali. Pracovníci, kteří k nám přijeli, byli velmi laskaví a hned se pustili do práce, ale hlavně mi vysvětlovali, co vše dělají. Dokonce neměli problém s tím dojet až po deváté hodině večer, kdy už byl můj obchod zavřený. Vysvětlili mi, že pro strojové čištění podlah je důležité používat kvalitní šetrné čistící chemie. Jejich úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii.

V…

V některých případech používají kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Kyselá chemie je velmi agresivní a dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah. Pak vše stačilo pak vše setřít jen vodou a moje podlaha byla zase čistá, byla jsem z toho v úžasu. A kolegyně taky. Dále mi doporučili, abychom si nechaly podlahu zakonzervovat nanesením fluatace – průmyslového polymeru – voskování podlahy. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu prý dávají převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti.

Vosk…

Vosk do podlahy vetřou 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluz. Používají kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dobrou životností. Tento polymer má řadu výhod, například. Na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný proti skluz, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah. Takž po dobu jednoho roku mi bude podlahu chránit natolik, že už se takto nezanese a stačí ji pouze klasicky umývat, jako předtím. Tímto bych chtěla všem epoxidové stěrky čištění této společnosti doporučit, protože my jsme s nimi byli spokojeni opravdu ve všech ohledech.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.