Je sice pravda, že s podlahami je méně práce než s koberci a není nutné jejich čištění věnovat tak velkou péči jako u koberců. Jenže potom už to lidé mnohdy ženou do extrému. A jak to pak dopadá? Desetiletá podlaha potom může klidně vypadat, jako byste ji měli klidně i třicet let. A to určitě nechce nikdo. A proto je potřeba se o ni starat tím nejlepším způsobem doporučujeme nečistit je levnými čisticími prostředky nebo je dokonce kartáčovat obyčejnými kartáči.  Nekvalitní štětiny by totiž mohli podlahy poškrábat a poničit. A potom se s tím už toho tolik dělat nedá. Proto je lepší se obrátit na nás, abychom se o to šetrně a účinně postarali. Naší poslední zakázkou bylo čištění podlah v jedné redakci, kde už se stavem podlah byly výrazně nespokojeni. Sice říkali, že měli v budově úklidový tým, nicméně pokud se podlaha jen běžně vytírá, tím se zbavuje pouze povrchových nečistot a ani vždycky ne pořádně.

A…

A tak se to na podlaze nastřádalo, až to taky tak dopadlo. A tak se obrátili na nás. Naše úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používáme kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích, protože kyselá chemie je velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah, protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu, což je právě chemie zásaditá. Použití kyselé chemie při čištění ne tolik závažných nečistot by totiž mohla podlahu poškodit. Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením flotace, což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno impregnace podlah.

Proto…

Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění podlahy. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk musíme do podlahy vetřít dvakrát až třikrát, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt. Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná, ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí. Proto je velmi důležité podlahu potom navoskovat. Vosk je navíc hydrofobní, takže odpuzuje vodu, takže se potom podlaha mnohem jednodušeji udržuje. Pro více informací o našich službách se podívejte na naše internetové stránky.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.