Naše rodina vlastní menší horský penzion. Před nedávnem jsme dokončili určité stavební úpravy a pátrali jsme po někom, kdo nám pomůže s velkým úklidem. Navíc nás začal tlačit čas, neboť zimní sezóna byla přede dveřmi. Po pravdě řečeno, neblahé zkušenosti z minulosti mi přílišnou důvěru k úklidovým firmám nedávaly. Ale jinou možnost jsem v dané situaci neviděla. Ale hned na začátku řeknu i to podstatné. Díky pracovní četě Čištění oken Praha 3 beru svou nedůvěru zpět! Zejména, pokud se jedná o skutečné odborníky a poctivé profesionály. Kontakt jsem získala od sestry, neboť dobře věděla, že někoho sháníme. A jelikož mě dobře zná, předem vytušila, že právě firma A SERVIS bude pro mě to pravé ořechové. Je pravda, že na webových stránkách to vypadalo velice slibně. Ovšem praxe s externím úklidem mne již nejednou pořádně zklamala, a to jsme přitom měli v penzionu kdejaké „odborníky.“ Nakonec jsme se přece jen rozhodli pro společnost A SERVIS a věřte, dodnes jsem velice vděčná za toto rozhodnutí. T

ak například skvělou práci, jakou odborníci společnosti předvedli při čištění a ošetření oken, to si skutečně zaslouží metál! Asi nemusím příliš zdůrazňovat jak asi vypadají okna, která po sobě zanechají stavbaři a ostatní řemeslníci. Sice okolní nepořádek a špínu naši lidé zlikvidovali, ovšem okna jednoznačně vyžadovala odborný zásah, a to neprodleně. Domluvili jsme se proto s firmou A SERVIS, že je dají, takříkajíc „z gruntu“ do pořádku podle své osvědčené metody. Když se tým pracovníků této společnosti u nás objevil, na první pohled se dalo vytušit, že se tentokrát nejedná o nějaké „amatérské sdružení čističů oken.“ Perfektně vybaveni, včetně certifikátů pro práce ve výškách, neboť některá naše okna by ani jinak ošetřit nešla. Okamžitě, bez sebemenšího zaváhání si rozdělili úkoly a dali se s vervou do práce.

Jak…

Jak jsem se již zmínila, okna penzionu byla po stavebních úpravách a malování neuvěřitelně znečištěna. Skvrny po barvách, stříkance všeho druhu, zbytky stěrky, lepitel, silikonu. A všude kolem až nepředstavitelné nánosy prachu a dalších hrubých nečistot. Dát do pořádku taková okna by byl pro mě strašný trest s netušeným výsledkem. Jenže profesionály z A SERVIS to ani v nejmenším nevyvedlo z míry, naopak s úsměvem a neutuchající energií se do toho pustili. Jejich postup svědčil o velkých zkušenostech a odborných schopnostech. Vůbec se nejednalo o běžné tuctové čištění, ale o poctivé a řemeslně zručné ošetření oken jako celku. Důkladné péče se proto dostalo sklům, rámům, parapetům a všem zákoutím každé okenní konstrukce. To mi okamžitě připomělo jednu, také rádoby „úklidovou“ firmu, která to dříve u nás zkoušela. Pro ně znamenalo kvalitně ošetřené okno pouze umytí skel. Ostatní zkrátka arogantně ignorovali.

Odborní pracovníci společnosti A SERVIS tuto činnost realizovali zcela jinak. Pomocí profesionální škrabky zbavili všechna okna veškerých zbytků po stavebních a řemeslných pracech. Odstranili z nich hrubé a všechny viditelné nečistoty. Čímž okna v celém penzionu připravili k preciznímu umytí. Při tomto důležitém kroku je hlavním aktérem velice účinný a přitom šetrný čistící chemický roztok, kterému pracovníci říkají „rozmývák.“ Jedná se o čistící prostředek, který je vždy těmito profesionály originálně namíchán. Přesně dle konkrétních podmínek znečištění. Tento účinný roztok zajistí precizní umytí a vyčištění celé konstrukce okna, takže jsou spolehlivě odstraněny veškeré, i ty nejmenší druhy nečistot a mastnoty. Poté již přichází ke slovu pevná gumová stěrka. Zde je třeba připomenout, že komerční leštidla vytvářejí na okenním skle pověstné šmouhy a tahy po leštění.

Mnozí…

Mnozí z nás přitom nevědomky dělají stále stejnou chybu – při leštění přidáváme stále více chemie, což je to nejhorší, co se může stát. Odborníci přitom varují, že po umytí oken na skle nesmí zůstat žádné zbytky původního leštidla. Právě tyto zbytky způsobují, že se opětovně, byť na pečlivě ošetřeném skle znovu objevují, což vede k znehodnocení veškeré poctivé práce. Právě společnost A SERVIS již od počátku své úspěšné činnosti – striktně odmítá jakékoliv použití chemických leštidel. Zde pracují výhradně s metodou tzv. suchého leštění, tedy s kvalitní savou bavlněnou textilií, která je doplněna silou paží, zkušeností a zručností každého konkrétního pracovníka.

Jejich dlouholetá praxe jasně prokázala, že se jedná o kvalitativně přínosný a technologicky správný postup. Okenní plochy vyleštěné suchým způsobem potěší spokojené klienty nesrovnatelně delší dobu. Nové nečistoty a prach se nemohou na hladce vyleštěném skle tak snadno a rychle uchytit, jako v případě použití chemických leštidel. Ano, je pravdou, že suché leštění vyžaduje mnohem více námahy i času – ovšem konečný výsledek za tento klasický a poctivý výkon skutečně stojí. Okna vyleštěná suchou metodou vypadají prostě perfektně, což také náš penzion velice rád potvrzuje. Ovšem, pokud se jedná o chemické leštící prostředky jejich nejzásadnější nevýhodou je zcela nepřípustná reakce na okenním skle. Během velmi krátké doby – vlivem působení slunce a počasí se změní na silně lepící povlak.

Pochopitelně…

Pochopitelně, na chemicky vyleštěných oknech se okamžitě začnou zachytávat nové nečistoty a prach. Takže, sice snadné a pohodlné chemické leštění se rázem klientovi mění v noční můru – celkové ošetření oken se rázem stává zbytečně vyhozenou finanční investici, ztrátou času a zbytečné práce! Pokud se tedy vrátím ke své bývalé nedůvěře vůči úklidovým firmám, musím s velkým ulehčením říct, že společnost A SERVIS v mém dosavadním přístupu otevřela zcela novou kapitolu. Nejen, že stoprocentně splnila naši objednávku a odvedla v našem penzionu skvělou práci, ale také nám dokázala, že jsou profesionály na svém místě. Zkrátka, místo silných marketigových řečí – odborně a ve špičkové kvalitě udělala to, na čem jsme se domluvili a bez sebemenší chyby.

A co ještě dodat závěrem? Díky společnosti A SERVIS a její skvělé profesionální pomoci, jsme přece jen stihli vše v penzionu připravit. Takže nastávající zimní sezóna mohla propuknout v plné síle a kráse. Tolikrát prověřovaný a klienty oceňovaný jedinečný čistící systém společnosti A SERVIS znovu prokázal své technologické přednosti a kvality. Z mého pohledu ovšem naše objednávka přinesla ještě něco cennějšího – náš horský penzion ve společnosti A SERVIS našel profesionálního partnera, který nám vždy, když to situace vyžaduje – velmi ochotně, přitom na špičkové úrovni pomůže. A nejedná se pouze o ošetřování oken, ale také o všechny ostatní úklidové a čistící činnosti. A věřte mi, to je něco co vám žádná faktura neposkytne. Moje doporučení je proto prosté – zkuste to také a dáte mi za pravdu.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.