Jednou doma jsme se rozhodli s přáteli uspořádat malou párty, důvod k oslavě moc nebyl, prostě jsme se chtěli sejít. Tedy jsme nakoupili všemožné jídlo a taky jsme se rozhodli, že si ten večer dáme i vodní dýmku. Všechno probíhalo v pohodě, ale v jeden moment, ani nevím jak, se stalo. Že se vodní dýmka převhrla a uhlík, který byl nahoře, spadl na koberec. Už nebyl natolik horký, aby vypálil díru do koberce, nicméně popel z něj se do koberce dostal raz dva. Hned jsme se s přítelkyní vrhli do našeho kumbálu pro všechny čisticí prostředky a snažili se to z koberce dostat pryč. Bohužel se nám to nepodařilo, spíš jsme to naopak celé ještě zhoršili. Tak jsme ten večer seděli už jen naštvaní a přemýšleli, kdy pojedeme koupit nový koberec. A jak jsme si tak nadávali, jeden z kamarádů. Který byl u nás, si vzpomněl, že u nich v práci na čištění koberců byla sjednaná firma čištění čalounění Brno. Sám sice nevěděl, jak čištění probíhalo, ale říkal, že v celé kanceláři byli z odvedené práce nadšení.

Měl…

Měl jsem trochu pochybnosti, jestli firma, která čistí koberce v celých kancelářích. Přijme takovou malou zakázku, jako by byl náš koberec, ale za zkoušku nic člověk nedá. Tak jsem zasedl k počítači. Zadal jméno této firmy do vyhledávače a pustil se do čtení všech informací, které uváděli na svých stránkách. Vypadalo to, že by mohli přijet i k nám domů, tak jsem tedy zkusil štěstí a napsal jim. A zakázku přijali! Navíc domluva byla velice příjemná, na všechno reagovali prakticky okamžitě a se vším se mi snažili vyjít vstříc. Jak s časem, tak s termínem, z čehož jsem byl nadšený, protože takový „pozitivní“ přístup jsem rozhodně neočekával, protože stále jsem si byl vědom, že nejsem žádná velká zakázka. Nicméně vše proběhlo v pořádku, pracovníci k nám dorazili ve smluvený čas a hned se dali do práce. Viděl jsem, že na celou plochu koberce rozprostřeli a nanesli nějakou specielní čisticí chemii. Tu tam potom nechali nějakou dobu působit a po nějaké době. Co tato chemie působila se dali do čištění pomocí velkého stroje s hustým kartáčem.

Nikdy…

Nikdy jsem to předtím neviděl, tak mě zajímalo, jak to bude celé probíhat a byl jsem poučen, že se jedná o kotoučovou strojovou metodu. Kdy je takto nanesená chemie zapracovaná hluboko do koberce a dojde tak k odstranění veškerých nečistot. Po tom prý je použit výkonný vysavač, kterým se veškerá pěna odstraní pryč a koberec zůstane dokonale čistý. A jak mi to popsali, tak udělali, hned za chvíli pustili onen vysavač a jak jím vysáli celý koberec. Ten nabyl neuvěřitelný objem hned po vysátí. Byl jsem z toho opravdu nadšený. Bylo vidět, že je to fyzicky opravdu náročná práce, takže i navzdory fyzické námaze oceňuji to, že byli pracovníci tak vstřícní a ochotní, bylo vidět, že se jedná o proškolené profesionály. Odvedli opravdu skvělou práci a mně nezbývá nic jiného, než tuto firmu všem. Kteří poptávají nějaké úklidové služby, doporučit. Jak jsem viděl na jejich webovkách, nedělají pouze čištění koberců, ale i mytí oken, podlah, odstraňování plísní a graffiti a mnoho dalších. Věřím, že všechny jejich nabízené služby provádějí tak skvěle, jako ono mnou popisované čištění koberců. Neboť po popelu nebyly ani stopy a koberec vypadal jako nový.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.