Podařilo se mi zařídit moji vysněnou čajovnu. Je sice malá, ale útulná a nemohu si stěžovat na malý zájem zákazníků. Celkem jsem byla zaskočená, za jak krátkou dobu byl koberec na zemi znečištěn. Vylitý šálek čaje je snad každodenní záležitostí. Sama se necítím dobře ve špinavém a zanedbaném prostředí, tak tomuto prostředí nemůžu vystavovat  ani své zákazníky. Proto jsem se radikálně rozhodla, že nechám koberec vyčistit. Přece jen sama nejsem schopna tak velkou plochu dokonale vyčistit ručně pomocí kartáče a pěnového čistidla. Usedla jsem k počítači a pročítala různé názory lidí. Velice mě zaujaly recenze firmy koberce tepování Praha 9. Lidé její služby vychvalovali, přestože nepatří mezi ty nejlevnější. I já jsem se v životě již setkala s tím, že levné bývá dvakrát placené. Zavolala jsem na jejich pobočku, zeptala se ještě na pár informací, co mě zajímaly a objednala si termín čištění. Její zaměstnanci se doslavili v přesně dohodnutý čas. Na koberec nanesli čistící prostředek, který pomocí rotačních kartáčů zapracovávali do koberce tak dlouho, dokud neodstranili veškeré nečistoty.

Nakonec…

Nakonec koberec velmi pečlivě a prakticky do sucha vysáli pomocí vysokotlakého třímotorového vysavače. Po vyčištění koberec vypadal skvěle, přesně jak propagovali na svých stránkách, navíc se zaměstnanci nebyl sebemenší problém, vše probíhalo dle předchozí domluvy. Čištěním koberců se firma zabývá několik let, vyvinuly svoji vlastní zdokonalenou metodu kotoučového čištění. Tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce a kromě všech nečistot bezpečně zabije a zničí i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Při vysávání koberce navíc dochází k nabytí původního objemu koberce, neboť tento výkonný vysavač jeho celou strukturu nádherně provzdušní a příjemně oživí celkový vzhled koberce.Tato metoda je vhodná pro všechny druhy koberců, neboť měkké štětiny zaručují nepoškození vláken koberce.

Většina….

Většina úklidových firem provádí čištění levnější extrakční metodou, kdy  vstříknou chemie na povrch koberce, nechají chvíli působit a odsají. Při tomto způsobu čištění, se čistící prostředek nedostane k samé struktuře koberce, neboť zde navíc zcela chybí pečlivé vpravení a rozkartáčování do povrchu koberce. Takže investovat do extrakční metody jsou svým způsobem vyhozené peníze. Tato firma nabízí svým zákazníkům řadu služeb, mimo čištění koberců i mytí a voskování podlah, mytí oken a výloh, denní a pravidelný kanceláří. Úklid po stavebních pracích, mytí fasád a odstraňování grafitů. Svoje služby provádí po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud máte zájem o některou ze zmíněných služeb, všechny potřebné informace najdete jejich webu.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.