Slyšeli jste někdy o extrakční metodě čištění? Pokud ne a uvažujete, že si s její pomocí necháte vyčistit koberce, tak vám doporučuji, abyste to v žádném případě nedělali. Protože my to udělali a nedá se ani popsat, jak dlouho jsme toho litovali. Potřebovali jsme nutně vyčistit koberec, protože se nám povedlo vylít na koberec ovocné smoothie. A bylo tmavé barvy, takže to byla vážně katastrofa.

Snažila jsem se to vyčistit, ale bylo to k ničemu, tak skvrna byla pořád hodně viditelná. V momentě, kdy jsme usoudili, že my to vyčistit nedokážeme, tak bude potřeba přejít k jinému řešení. Takže jsme si na internetu našli úklidovou firmu, která by se o to postarala. Bohužel jsme si příliš o čištění koberců nezjišťovali, takže jsme ani nevěděli, co je dobré a co ne.

A to…

A to se nám vymstilo, protože když přišli, pustili se do čištění koberců, které provedli pomocí extrakční metody. Ani já protože když s prací skončili a koberec uschl, zůstaly všude samé šmouhy a fleky. Jediné, co nám na to řekli bylo, že se to prostě u extrakční metody stává, a že jsme si o tom měli dopředu něco zjistit, abychom znali případná rizika. A vážně nás to dopálilo.

Nezbývalo nám než se pustit do dalšího internetového výzkumu, která firma by si s tím konečně dokázala poradit a měla by dobré reference. Protože jsem opravdu nestála o to, aby se toto opakovalo. A našli jsme tam firmu koberce tepování a jejich hloubkové čištění koberců. Používají strojovou metodu a všichni si ji moc pochvalovali. Ihned jsem ji zavolala do kanceláře a domluvila se s nimi na nejbližším termínu.

Velice…

Velice milá slečna se mnou po telefonu domluvila termín a všechno. Dále mi vysvětlila, na jaké principu jejich čištění funguje a byla vstřícná ke všem našim dotazům, protože jsme se ptali na všechno možné, aby se neopakovalo to co posledně, docela nás to vyléčilo. V daný den pak dojeli zaměstnanci firmy a ihned se pustili do práce. Pomalu zanášeli účinnou chemii do koberců, následně koberce rozkartáčovali a nakonec vysáli výkonným vysavačem. Odvedli skvělou práci a moc je doporučujeme, protože firma nabízí i další služby.

Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch.  A SERVIS LIPKA, s.r.o.