Na fasádě oční optiky se usadila plíseň, kterou by nepřehlédl snad nikdo, ani ten, kdo má deset dioptrií. Bylo to hrozné. Velké černé mapy a skvrny. Nejprve byla plíseň jen na zadní stěně, která je chráněna před zrakem klientů, ale pak se rozrostla i na přední fasádu. A to už byl velký problém. Nedokázali jsme si s tím poradit, a to jsme na to vypotřebovali několik desinfekcí a postřiků. Ale vše zabralo trochu jen na chvíli a po čase se plísně zase objevily.

Tak jsme se rozhodli, že se podíváme na internet na lepší řešení. Hledali jsme nějakou firmu, která má zkušenosti a plísně nás zbaví na furt a nejen na pár týdnů. Natrefili jsme na Čištění fasády Ostrava. Ta nás okouzlila hlavně díky hodně pozitivním recenzím od klientů. Byli to soukromníci, ale i malé a velké firmy. Na jejich webových stránkách jsem na ně našla kontakt a hned jsem tam zavolala.

Zvedla…

Zvedla to milá paní, se kterou jsem si dojednala termín. Přesně na čas k nám potom dojel tým. Obhlédli si oční optiku a začali s prací. Pro odstranění plísně požívají speciální nátěr LSG, který patří v boji s plísněmi k nejúčinnějšímu přípravku. Nátěr je velice účinný a odolný. Po zaschnutí se na ošetřeném povrchu vytvoří omyvatelná, průhledná a difúzně otevřená ochranná mikrovrstva.

Nátěr lze aplikovat nejen na fasády domu, ale také na dřevo, dřevoštěpkové a dřevotřískové desky, umakart, betony, keramické obklady a další materiály. Aplikace nátěru je také snadná. Nejprve jde na řadu mechanické a chemické čištění fasády tlakovou vodou s čistící chemií, která udrží fasádu v dobrém stavu. Fasáda je dokonce i jednotně barevná a není potřeba obnovovat fasádní výmalbu. Pak je na řadě chemický nástřik, a nakonec se aplikuje protiplísňový nátěr LSG.

Antimikrobiální…

Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít.

S nátěrem máte tedy jistotu, že se na vaší fasádě už žádná taková havěť neobjeví. Jsem ráda, že jsem firmu našla a kontaktovala. Bez její pomoci by mi plíseň strašila na oční optice snad do dnes. Nyní je fasáda dokonale čistá a ani já nepoznám, kde se před tím plíseň nacházela. A SERVIS LIPKA, s.r.o.