Na okraji města vlastním domek, kde jsem si zřídil rybářské potřeby, respektive zde prodávám rybářské potřeby. Jsem totiž velký fanda do rybaření a každý rok jezdím na dovolenou k vodě. Abych mohl čerpat klid z přírody a nachytal pár dobrých kousků. Rybaření je prostě můj život. Ke mně do obchůdku chodí celkem hodně lidí. Jsem totiž znám tím, že mám opravdu širokou nabídku a vždy dokážu dobře poradit. Tedy alespoň to se o mě povídá. Bohužel jsem se ale před časem potýkal s jedním problémem. Po městě řádili nějací vandalové a posprejovali mi dvě stěny domu. Nebyly to žádné hezké věci, to vám řeknu. Samé čmáranice a také nesmysly a vulgarity. Musel jsem zakročit, aby mi graffiti neodlákaly zákazníky.

Věděl…

Věděl jsem, že si sám neporadím, protože graffiti, to je opravdu svinstvo. Sedl jsem s manželkou večer ke stolu a společnými silami jsme na internetu našli firmu, která nabízela pomoc. Hned druhý den ráno jsem do ní zavolal a vysvětlil paní po telefonu problém, jak čistit fasádu od plísně. Uklidila mě, že se nemám čeho obávat, že si firma se vším poradí raz dva. A měla pravdu. Za tři dny jsem měl po problému a fasáda vypadala jako nová. A jak toho firma docílila? Mají speciální prostředky a techniku, se kterou si poradí s jakýmkoliv nápisem. Bohužel jsme neměli stěnu natřenou antigraffiti nátěrem, proto byla práce trochu složitější. Úspěšnost odstranění graffiti se proto v takových případech, kdy stěna není chráněná, pohybuje okolo 60 až 90 procent. Na fasádě prostě zůstane slabý stín, a ne a ne dolů, ani když se tým snaží sebevíce.

Někdy…

Někdy se dokonce s graffity odstraní i barva fasády, takže je práce komplikovaná, ale není to nic, s čím by si tým neporadil. Nejdříve graffiti zeslabí, až skoro nejdou vidět, a potom nanesou fasádní barvu, kterou si namíchají sami dopředu.  Ihned jsme tým tak poprosili, aby nám všechny stěny, i ty nepomalované, natřeli jejich speciální antigraffiti nátěrem. Který zajistí, že následné odstranění graffiti bude 100 % výsledkem. Měl jsem velké obavy, že se vandalové třeba ještě ukážou, tak jsem chtěl být pořádně chráněný, abych na ně příště vyzrál. Firmě moc děkuji, protože bez jejich pomoci byl asi nahraný.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.