S manželem máme v jednom obchodním centru pronajaté prostory, kde jsme si zařídili bistro. Bistro je celé prosklené a poskytuje zákazníkům i poměrně prostorné místo. Kde se mohou v klidu najíst. Je odtud hezký výhled na město. Abychom si udrželi okna stále čistá, tak si je samozřejmě sami umýváme. Ale jen zevnitř, kde máme přístup. Okna z venku umýt nedokážeme, protože jsme až ve druhém patře. Okna ale už bylo potřeba umýt, jelikož na nich byl prach, kapky od deště, šmouhy a další nečistoty. Hledali jsme na internetu nějakou úklidovou firmu. Která kromě běžného mytí oken nabízí i výškové mytí oken. Natrefili jsme na několik firme, ale vybrali jsme si Čištění zateplené fasády Brno. Důvodem bylo hlavně to, že měli velice pozitivní recenze. A lidé, kteří o nich tak hezky psali, rozhodně nelhali. Když jsem do firmy volala, tak nám paní nabídla asi 5 termínů, ze kterých jsme mohli vybírat.

To…

To mě mile překvapilo. Asi za 3 dny už jsme měli před obchodním centrem tým pracovníků.Kteří měli vysokozdvižnou plošinu i horolezecké vybavení. Rozhodně bylo na první pohled vědět, že mytí oken ve výškách je pro ně hračka. Myslela jsem, že se s tím budou párat celý den, ale během několika málo hodin měli hotovo. Pracovali svižně, ale přesto pečlivě. Nevynechali ani jedno místo. Prvně všechna okna důkladně umyli, a to dokonce i rámy u oken. Jejich technologie mytí oken spočívá v pečlivém provedení čistým rozmývákem a následným důkladným setřením skleněné plochy pomocí stěrky s kvalitní gumou. Stěrka s gumou zajistí, aby okna byla umyta šetrně a opatrně, aby nedošlo k poškrabání skla a ke zničení. Poté čekají, až skla zaschnou a poté se vrhnou na leštění. Rozhodně u nich nenajdete nějaké levné leštící prostředky, které udělají po čase na skle nepěkné šmouhy.

Pak…

Pak to totiž vypadá, jako kdyby se okna ani neumývala. Při vlastním mytí skleněných ploch proto nesmí zůstat na oknech ani žádné zbytky starého leštidla. Hrozilo by reálné nebezpečí, že i staré leštidlo za čas vlivem povětrnostních podmínek „vystoupí“ a jsou viditelné nevzhledné stopy a mapy po leštění. Pracovníci firmy využívají tzv. trik suchého leštění. Leští okna pouze vlastní bavlněnou plenou, kterou mají vyzkoušenou a která dosahuje výtečných výsledků, jelikož škaredé šmouhy nemají šanci. Když firma odjela, okna vypadala ještě několik týdnů jako zcela nově umytá. Myslím, že to nebylo naposledy, co jsme si firmu objednali.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.