S manželem jsme si před 7 lety nechali zateplit rodinný domek. Nečekali jsme ale, že s tím budeme mít problémy, respektive že se nám na fasádě udělá plíseň. Hnedka jsme to začali řešit. Na internetu jsme našli Čištění oken Praha, o kterou se s vámi musíme podělit, protože nebýt této firmy, máme plísně na domku pořád. Jde o úklidovou firma, která nabízí skutečně mnoho služeb. K jejich službám patří i čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Pro odstranění plísně mají speciální a revoluční nátěr LSG, se kterým mají dokonalé výsledky. A o vše postarali, ale taky jsme se od nich dozvěděli, jak plíseň vlastně může vzniknout.

Problém…

Problém tvorby plísní na zateplených fasádách spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů, a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky omítky, která má přibližně 2-3 centimetry, a ještě je pod ní je materiál – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát. A potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně, to je logické. A jak je známo, kde se objeví plíseň, je těžké se s tím poradit. Jenže tento nátěr LSG je zcela jedinečný, jelikož je založen na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

I…

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na fasádě, která je chráněná nátěrem proti plísním LSG, nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky co dělat. Nejprve jde na řadu desinfekce a poté se aplikuje už samotný nátěr. Můžou ho dát skoro na všechny povrchy, které vás napadnou. A lze ho dát také dovnitř do budovy, jelikož je bezpečný i vysoce odolný a člověku neublíží. Je prostě dokonalý a my moc děkujeme, že nám zachránili fasádu domu. Ta je nyní dokonale čistá.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.