Na našem obchodě s kávou se objevily graffiti. Byli jsme celkem šokovaní, když jsme přišli ráno do práce. Toto jsme opravdu nečekali a ani by nás to nenapadlo. Sice máme prodejnu ve městě, ale nikdy jsme tu v okolí žádné graffiti neviděli. Takže jsme přišli do práce, otevřeli a hnedka jsme usedli s kolegyní k internetu a hledali jsme, co s tím. Našli jsme pár firem, které nabízely, že graffiti odstraní. Jen jedna firma vypadala skutečně profesionálně a zkušeně. Jednalo se o Mytí oken Brno. Ta měla na internetu všude hodně kladných recenzí od soukromníků s rodinnými domy i od velkých firem. To nás utvrdilo v tom, že budou vážně dobří. Hned jsem do firmy volala a domluvila si s paní po telenou termín. Asi za tři dny jsem čekala před obchodem s kávou pracovníky, kteří se dali hned od práce. Oceňuji, že dojeli přesně na čas a měli vše s sebou, takže my jsme se mohli věnovat zákazníkům.

Pracovníci…

Pracovníci nám vysvětlili, že pokud není stěna ošetřena antigraffiti nátěrem, pak se úspěšnost odstranění pohybuje okolo 60 až 90 procent. A to byl náš problém, protože jsme vážně nečekali, že nám někdo posprejuje obchod graffiti Po odstranění zůstává na některých místech stín, který se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit, a to ani takovým profíkům. U fasád a strukturovaných omítek se musí počítat s tím, že při odstranění graffiti z neošetřených povrchů se může bohužel odstranit také barva z fasády. Postupuje se proto tak, že se graffiti pracovníci zeslabí co nejvíce a přetřou danou fasádní barvou. Zamalovat graffiti ihned a neodstraňovat ho, nepřináší podle nich nikdy dobrý výsledek. Mimochodem to nabízely i některé firmy, takže jsme rádi, že jsme si zvolili právě firmu A SERVIS.

Graffiti…

Graffiti totiž většinou prostupuje a jsou vidět jeho původní kontury. Pracovníci nám také navrhli, abychom využili jejich antigraffiti ochranu, která pak zajistí následné odstranění graffiti se 100 % výsledkem. Nátěr jsme si nechali dát na všechny stěny obchodu. Nyní jsme dobře chráněni a kdyby se vandalové zase rozhodli útočit, tak víme, že to bude za chvíli zase v pořádku. Musíme uznat, že jsme ani nečekali takový výsledek, ale když firma skončila, tak nešlo poznat, že se na fasádě něco objevovalo. Všechno dokonale čisté. Fasáda byla jako nová a my jsme měli radost. Báli jsme se, že by kvůli graffiti přestali lidé nakupovat naši výtečnou kávu. Oni si skutečně zaslouží pochvalu a my moc děkujeme.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.