Ve městě máme k dispozici pro návštěvy i pracovníky, co denně do města dojíždějí za prací. Prostorné garáže ve vysoké čtyřpatrové budově, která je celá prosklená. Jelikož je ve městě hodně smogu, prachu a dalších nečistot, skleněné plochy se hodně špiní. Aby ale byly garáže stále čisté a hezké, zveme si několikrát do roka Mytí prosklených fasád Brno. Našli jsme si je jednou na internetu. Vybrali jsme si je mezi mnoha firmami hlavně proto, že měli mnoho pozitivních recenzí od soukromých i velkých firem. Přečetli jsme si jejich webové stránky a tam se ujistili, že si je opravdu pozveme. Zavolali jsme do firmy a s milou paní operátorkou jsme se domluvili na konkrétním datumu i hodině. Přesně v ten čas dojel tým pracovníků, kteří s sebou měli všechny potřebné prostředky a techniku. Jelikož je mytí oken ve výškách jejich specialitou, tak se samozřejmě jedná jen o řádně proškolené odborníky, kteří vědí, co dělají.

Mají…

Mají s sebou také horolezeckou techniku, vysokozdvižné vozíky i hydraulická ramena. Nejdříve všechny skleněné plochy umyli důkladně zevnitř i zvenku a dali si záležet i na rámech. Jejich technologie mytí spočívá v pečlivém provedení čistým rozmývákem a následným důkladným setřením skleněné plochy pomocí stěrky s kvalitní gumou. Stěrka s gumou zajistí, aby okna nebo jakékoliv plochy ze skla byla umyta šetrně a opatrně, aby nedošlo k poškrabání skla. Poté čekali, až skla uschnou a poté se vrhli na leštění. Rozhodně u nich nenajdete nějaké levné leštící prostředky, které udělají po krátkém čase na skle nepěkné šmouhy. Pak to totiž vypadá, jako kdyby se okna ani neumývala. Při vlastním mytí skleněných ploch proto nesmí zůstat na oknech ani žádné zbytky starého leštidla. Hrozilo by reálné nebezpečí, že i staré leštidlo za čas vlivem povětrnostních podmínek „vystoupí“ a jsou viditelné nevzhledné stopy a mapy po leštění.

Pracovníci…

Pracovníci firmy využívají tzv. trik suchého leštění. Leští výlohy pouze vlastní bavlněnou plenou, kterou mají vyzkoušenou a která dosahuje výtečných výsledků. Když tým skončil, celé garáže opravdu prokoukly. Nikde nebyly žádné otisky prstů, šmouhy, prach nebo výkaly od ptáků. Když jsme si je poprvé pozvali a viděli ten výsledek, tak jsme s nimi navázali dlouhodobější spolupráci. Několikrát za rok k nám přijedou a důkladně garáže umyjí. Myslím, že by si je měl pozvat každý, kdo potřebuje perfektně umytá okna, která navíc vydrží čistá ještě několik dalších týdnů. Firma je prostě nenahraditelná.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.