Mám skvělého kamaráda, který se dlouhá léta zabývá sochařstvím a jednou mi sdělil historku, o kterou jsem se musel podělit. Tento příběh má i svůj poučný konec, který by mohl posloužit těm z vás, kteří obdobnou službu hledají, ale stále nemohou najít to pravé. Tedy k věci. Můj známý používá pro tvorbu trojrozměrných objektů různé materiály a techniky, nicméně tento příběh vznikl zrovna v době, kdy dělal často s hlínou a sádrou. Můj kamarád má sádru velice v oblibě. Jak sám říká, za pár kaček a s minimálním úsilím, co se týče opracování, nadělá hodně muziky. Model modeluje ze sochařské hlíny, na kterou se postupně nahazují tenké vrstvy sádry. Občas se do jeho krásného slunného ateliéru jde podívat i jeho manželka s jejich společným potomkem. Jejich syn je sice ještě malý, ale zato pěkné kvítko. Ten osudný den jeho manželka potřebovala něco vyřídit a syna nechala chvíli na hlídání otci.

Nicméně…

Nicméně nebyl by to můj známý, kdyby synka neposadil do kouta s hračkami a sám se nevěnoval tvorbě. Synka však tyto okoukané hračky brzy přestaly bavit. Ale zaujal jej velký kbelík s rozdělanou sádrou. Jeho otec, ponořen do své činnosti, změnu polohy svého syna nezaregistroval. Teprve až vešla jeho manželka do ateliéru, zjistil, co se tam celou dobu dělo. Syn si nadšeně čvachtal v sádře a stihl ji rozmazat po těch krásných velkých oknech, co tam v ateliéru má. Největší radost z toho ale měla uklízečka, která toto odmítala po jejich nezvedném synkovi škrabat a umývat. Proto nebylo zbytí a musel hledat někoho, kdo úklid provede. Podíval se na internet, kde samozřejmě našel spoustu myčů oken. Mezi příspěvky se vyjímaly recenze na Plísně na fasádě Ústí nad Labem, tak zabrouzdal na jejich internetové stránky, aby zjistil bližší informace o jejich práci a ceně za tuto činnost.

Velice…

Velice ocenil, že tam měli poměrně podrobně popsán postup všech prací, takže si člověk dokázal docela konkrétně představit, jak to bude probíhat. K tomu samozřejmě výrazně přispěly také příspěvky a komentáře různých jejich zákazníků, které byly veskrze pozitivní. Tak se rozhodl na ně obrátit, a ještě týž den jim zavolal a domluvil se s nimi, že mu pošlou návrh zakázky do emailové schránky. Druhý den již měl kalkulaci ve zprávách zaslanou. Když jsme se setkali posledně, velice si pochvaloval jednání a odváděnou práci. Jejich pracovníci jsou lidmi na svém místě a rozhodně vědí co dělají. A dělají to kvalitně, bez zdržování, v co nejkratším čase. Byl s nimi tak spokojen, že mě tím nadšením také nakazil. Teď už jsme dva. A věřím, že nejsme rozhodně poslední.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.