S manželem jsme se přestěhovali do rodinného domu, který jsme si postavili a zbyl nám k tomu ještě starý byt na sídlišti. Nechtěli jsme ho prodávat, protože na něj máme mnoho vzpomínek a navíc si ho chceme nechat pro děti až vyrostou a budou se chtít osamostatnit. Problém byl ale v tom, že v kuchyni a obývacím pokoji byla dost zanešená a špinavá podlaha. Špína z ní prostě už nešla pryč, i když jsem se snažila sebevíc. Protože jsme nechtěli nyní investovat do nových podlah, řekli jsme si, že zkusíme profesionální čištění od Brno voskování, linolea. Pro ně jsme se rozhodli díky skvělým recenzím, které měli na internetu. A recenze opravdu nelhali, protože dřevěná podlaha v obývacím kuchyni i linoleum se lesklo čistotou a i ty nejtěžší a nejhlubší nečistoty zmizely. Vím, že sama bych to nezvládla, protože to potřeba skutečně odborné a kvalitní technologie a zkušenosti pracovníků. Abyste dosáhli opravdu krásně čisté podlahy a nijak ji nepoškodili. Postup byl poměrně jednoduchý. Podlahu nejdříve kvalitně vydrhnou pomocí velmi účinné čistící chemie.

Jakmile…

Jakmile je povrch důkladně vykartáčován, následuje odsátí nečistot. Vlhkosti a mastnoty pomocí vysoce výkonného vysavače, který je šetrný ke všem typům podlah. K hloubkovému čištění podlah používají zásaditou chemii. V některých případech používají prý i kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích, protože kyselá chemie je velmi agresivní. Pak podlahu namočili čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylé chemie. Násldně použili jednokotoučový stroj, kterým podlahu kousek po kousku generálně vyčistili. Tento jednokotoučový stroj využívají k čištění podlah, jako jsou dlažby, linolea, marmolea, plovoucích podlah, betonových podlah, litých podlah nebo kameninových podlah. Na podlahu v obývacím pokoji jsme si ještě nechali nanést vosk, aby došlo k zakonzervování podlahy. Použili matný vosk, který nanášeli za pomoci speciálního stroje, a to ve dvou vrstvách.

Tím…

Tím docílili toho, že povrch zůstane delší dobu v dobrém stavu. Navíc dodá podlaze elasticitu, pružnost a protiskluzový efekt a podlaha se lépe uklízí a udržuje čistá. Dobře udržovaná podlaha zkrátka dokáže zlepšit celkový dojem z interiéru. A krásný interiér patří k harmonické atmosféře bytu. Umožnil, abychom se nemuseli stydět za pronájem bytu a abychom nemuseli vyhodit mnoho peněz za zcela nové podlahy. Zájemci o pronájem bytu byli podlahami nadšeni, a to byl také často důvod, proč byl náš byt tak žádaný. Nakonec jsme se rozhodli pro starší studentský pár a věříme, že podlahu budou udržovat čistou a bude jim dělat radost.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.