Protože čištění fasád a především odstraňování je skutečně náročná věc a nejlepší, co podle mě můžete vážně udělat je, že si na to zavoláte nějaké specialisty. Protože pokud se do toho pustíte vlastními silami, tak mi věřte, že je dost velká šance, že se vám to nepovede. A co hůř, je pravděpodobnost, že byste si fasádu mohli dokonce poničit.

Proto je lepší zavolat někomu, kdo ví, jak na to. A o někom bychom věděli. A dejte vědět lidem z úklidové firmy. Protože plíseň vzniká mnohem snadněji, než si většina lidí myslí. Dnes prakticky na všech zateplených fasádách se většinou po šesti letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach, jenže je to ve skutečnosti plíseň.

Takže…

Takže to lidi ignorují a až se to rozleze, tak je to pak fakt průser. A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. A nás to neminulo – nám se plíseň udělala na fasádě našeho kina. A muselo být o to postaráno. A nám samotným to samozřejmě nešlo, tak jsme to přenechali Mytí fasády Praha a oni už se o vše samozřejmě postarali. A to díky jejich skvělým zaměstnancům a nátěru LSG. Je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem LSG  nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem LSG iontový náboj, který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky.

Takže…

Takže každá buňka mikroorganismu bude při kontaktu s LSG okamžitě zničena. Díky tomu LSG trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy. Přípravky LSG neobsahují toxické látky, těkavé polutanty, organické rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potřeby UV záření. A je bezpečný.

Přípravky jsou ekologické s trvalou funkcí. Takže je to skutečně úžasná věc. Pro více informací se podívejte na jejich internetové stránky. Nabízí totiž i spoustu dalších služeb a my je do budoucna taky určitě vyzkoušíme. Víme totiž, že odvedou opravdu dobrou práci. A i za přijatelnou cenu. Jsou sice dražší, ale pořád jsou podle mě dostupní pro každého, kdo by potřeboval takový servis. My se na nikoho jiného určitě obracet nebudeme. A SERVIS LIPKA, s.r.o.