Už dlouho jsme se s ostatními nájemníky rozhodovali, že si necháme nově vymalovat fasádu. Jenže když jsme to chtěli nechat zařídit, tak jsme to museli odložit. Protože po bližším prozkoumání jsme zjistili, že naše fasáda je hodně špinavá a je na ní i plíseň. Je pravda, že ta špína by šla zamalovat, jenže ta plíseň už ne. To bychom akorát doložili velmi závažný problém, a pak by to bylo akorát ještě horší.

Museli jsme to prvně vyčistit, jenže to bylo vysoko a navíc i tak jsme něco takového po naší uklízečce opravdu nemohli chtít. Tak jsme naznali, že se musíme obrátit na speciality. A těmi jsou zaměstnanci Čištění fasády Praha. A odvedli skutečně vynikající práci a musíme je všem doporučit. Na místo napadené plísní nejdříve aplikují běžný desinfekční prostředek.

Po…

Po odstranění nečistot a biotického napadení potom nanesou nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Plíseň vám může vzniknout hned několika způsoby. A dozvěděli jsme se, že na fasádě se vám opravdu udělá raz dva.

Dnes prakticky na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. Navíc na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká. Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další/, který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat.

A pokud…

A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A kde se objeví plísně, tam se jich už nikdo nezbaví. Takže po vyčištění fasády jsme si nechali dům vymalovat, a poté nanesli nátěr LSG. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Díky tomu je naše fasáda opět v pořádku a také dlouho bude. Tato firma se dále zabývá i čištěním podlah a koberců, mytí oken a výloh a odstraňování graffiti. A realizují je nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.