Elektromotor je elektrické zariadenie, ktoré mení elektrický prúd na mechanickú prácu, respektíve mechanický pohyb. Elektromotory využívajú fyzikálny jav označovaný ako elektromagnetizmus, kde je základným princípom silové pôsobenie elektromagnetických polí vytváraných elektrickými vodičmi, ktorými preteká elektrický prúd. Elektromotory sa využívajú v rôznych oblastiach a podľa účelu využitia možno voliť medzi jednotlivými typmi a výkonnostnými parametrami.

› Elektromotor s brzdou

V našom e-shope www.vyboelectric.sk nájdete širokú ponuku kvalitných elektromotorov, pričom v pomere cena a kvalita sa môžeme na slovenskom trhu pochváliť výbornými výsledkami. V aktuálnom článku by sme vám radi dali do pozornosti široký sortiment elektromotorov s brzdou. Sú to elektromotory zo série ALBR a LCBR s 1 400 otáčkami za minútu. Tieto motory sú vyvinuté v súlade s ustanoveniami normy IEC a hlavným použitým materiálom je zliatina hliníka. Štandardne majú 4 póly a v ponuke máme elektromotory s napätím 380V, 400V alebo 415V. Jadro statora a rotora je vyrobené z oceľových plechov.

brzdovy elektromotor

Brzdový elektromotor

› Pre koho sú vhodné elektromotory s brzdou?

Brzdový elektromotor je určený najmä pre zariadenia, v ktorých sa vykonáva opakovaná prevádzka. Tieto elektromotory sú ideálnym riešením pre aplikácie, ktoré sú vystavené častému štartovaniu a zastavovaniu alebo brzdeniu. Praktické využitie si našli najmä v dopravníkovej, baliacej a tlačiarenskej výbore a strojoch.

› Rýchle dodanie a poradenský servis

Všetky elektromotory, ktoré máme v ponuke na našej webovej stránke nájdete na tomto linku. Každý model máme dostupný na sklade a po objednaní ho ihneď odosielame na vami zvolené miesto určenia. V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať na nasledujúcom telefónnom čísle: +421 948 411 175 alebo prostredníctvom emailovej adresy: obchod@vyboelectric.eu. Na požiadanie vám radi pripravíme cenovú ponuku a poradíme vám, ktoré riešenie je pre vás najvhodnejšie.