Omítka byla vlhká…

dezinfekční odstranění plísněPřed rokem se na stěně v koupelně začala objevovat plíseň. Od té doby se neustále rozrůstala a zvětšovala své teritorium. Omítka byla vlhká a začala se drolit. To, co se odloupávalo, jsem oklepal, natřel jsem stěnu skalicí modrou, nanesl vrstvu omítky a čekal, co to udělá. Zpočátku to vypadalo velice dobře, zdálo se, že plísně zmizely a stěna zůstává bílá. Jenomže takový stav nevydržel dlouho, plísně se po čase zase začaly hlásit ke slovu. Čím odstranit plíseň.

Uvažoval jsem, co dělat dál. S plísněmi jsem se dříve nesetkal, takže jsem si nevěděl příliš rady. Nakonec jsem se rozhodl, že bude nejlepší, když se o problému poradím ještě s odborníkem. Zjistil jsem, že v okolí je pár firem, které se likvidací plísní zabývají. Některé ale měly dost zmatené webové stránky, takže jsem z nich vůbec nepochopil, co přesně dělají. Postup prací měla nejlépe popsaný firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., působila na mě dobrým dojmem, proto jsem se rozhodl pro ni. prevence proti plísním v bytě

Čím odstranit plíseň…

Komunikace s firmou byla bezproblémová. Dozvěděl jsem se všechny informace čím odstranit plíseň, které jsem potřeboval, srozumitelně mi bylo vše vysvětleno. Celou situaci se mnou nejprve na místě prokonzultovali technici této firmy a rovnou navrhli postup prací. Vysvětlili mi také, co dělám špatně, a proč se v koupelně vysoká vlhkost drží. Vinu na tom jsem totiž nesl i já, nedostatečně jsem větral, a to byl kámen úrazu. Vlhkost se neměla kudy odvětrávat, a tak se vsakovala do zdi.

rychlé odstranění plísněS odstraňováním plísní a následné dezinfekce stěny i celé místnosti odvedli technici skvělou práci. Byli velice pečliví, důsledně se věnovali každé ploše. Jelikož také došlo k poškození malby, nanesli ji znovu v odstínu, jaký jsem si přál. Nakonec ještě zbývalo zabezpečit stěnu před dalším vnikáním vlhkosti, to zajistil protiplísňový nátěr LSG.