Naše situace by se dala načrtnout v několika bodech: bydlíme v pětipodlažním paneláku v pátém patře, máme třípokojový byt, okna vedou na opačné strany (na slunečnou i tu ve stínu). Koupelna je na stinné straně, jakmile dorazí podzim, ochladí se a topení v tu dobu ještě netopí, stěny koupelny se pokryjí plísněmi. Nejen, že to nevypadá dobře a je to zdraví škodlivé, ale také to nehorázně zapáchá. S něčím takovým být v jednom bytě, to je za trest.

Vliv plísně    Jak na plíseň

Hledání řešení na nepříjmený problém

Zajímavé bylo, že jakmile jsme začali topit, plísně po čase zmizely a objevily se jen ve chvílích, kdy jsme odjeli pryč a topení vypli. Náš problém přetrvával vlastně vždy jen chvíli, ale i tak to bylo nepříjemné. Po dvou takových zimách jsme se konečně začali zajímat, co by se s tím dalo dělat a jak odstranit plíseň.

Tvorba plísně v bytě   Jak předcházet tvorbě plísně

Hodně známých nám řeklo, že je třeba byt zateplit, ale nic takového jsme nechtěli provádět. Kdyby řešením měly být nějaké drahé stavební zásahy, neměli jsme v úmyslu se do nich pouštět. Ale chtěli jsme zjistit, jaká je situace, proto jsme začali konzultací s techniky firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se specializuje na odstranění plísně.

Nátěr proti plísni   Řešení plísně v domě

Odstranění plísně

Jako nejlepší řešení nám bylo doporučeno začít s odstranění plísní a jejich spor, aby už nemohla být koupelna dále zamořována. Potom nám poradili, ať po sprchování vždy větráme, ať se v místnosti nedrží vlhkost. Jako ochranu stěny před plísněmi používá A SERVIS Lipka LSG nátěr, který brání pronikání vlhkosti dovnitř stěny. Jestliže se vám tedy nedařilo vlhkost zcela odvětrat, slouží tento nátěr jako pojistka.

Vliv plísně na zdraví

Od doby, co jsme si nátěr nechali nanést, se plísně v koupelně přestaly vyskytovat. Zdi v koupelně zůstávají suché a snažíme se po sprchování nezapomínat na větrání, což snižování vlhkosti určitě taky hodně přispívá. Od této chvíle už odstranění plísně řešit nemusíme.

Nátěr LSG   Plíseň na fasádě