Já a moje rodina bydlíme v cihlovém domě. Pravidelně se nám v bytě na zimu zabydlují plísně. Je to už pár let, co se objevily poprvé. Ze začátku to byl jen takový plísňový poprašek v okolí oken malého rozsahu. Párkrát jsme to zastříkali savem a bylo hotovo. Postupem času se ale situace zhoršovala. Plísně se rozrůstaly víc a víc a měly obrovský vliv plísně na zdraví. Chtěl jsem zkusit větrat, jestli by to nepomohlo, ale moji tři zmrzlíci (manželka a dvě dcery) mi to nedovolily. vliv plísně na zdraví

Plísně a řešení jejich vznikuPlísňové spory jsou nebezpečnéPlísně v kuchyni

Bylo to těžké…

Bylo to těžké, větrat nechtěly, ale plísně se jim taky nelíbily, a chtěly, ať s tím něco udělám, jenomže já jsem nevěděl co. Nakonec jsme se s rodinou shodli, že by to chtělo pozvat specializovanou firmu, aby nám pomohla situaci vyřešit. Skvělé reference na internetu měla A SERVIS LIPKA, s.r.o., kterou jsme oslovili.

Pánové z této firmy mi dali zapravdu, že je potřeba, abychom větrali. Na rozdíl ode mě to ale uměli mým holkách dobře podat. To, co jsem jim já říkal měsíce a nepůsobilo to na ně, stačilo, aby technici řekli pár větami. Vysvětlili zdravotní rizika plísní a řekli nám, jak správně větrat. V jejich podání to vypadalo, že vlastně o nic nejde, což je vlastně pravda, jen moje rodina to dlouho nechtěla chápat.

Jak si poradit s plísněmi  Plísně v bytě  Příčina vzniku plísní

Začali jsme tedy poctivě…

Začali jsme tedy poctivě větrat, kupodivu to všechny holky snáší velice dobře. Největší motivací pro ně bylo to, že nám A SERVIS ze stěny zlikvidoval všechny plísně, stěnu vydezinfikovali a ošetřili ji nátěrem LSG proti vlhnutí zdí. Když už si zvykly na to, jak je doma bez plísní příjemně, nechtěly dopustit, aby se tam zase objevily.

Doufám, že nám všem takový přístup vydrží dlouho. Myslím, že motivovat nás k tomu bude i vzpomínka na to, jak pracné pro techniky bylo zajistit zlikvidování nejen plísní, ale i volně roztroušených spor. vliv plísně na zdraví

Když se objeví plísněJak se poprat s plísněmiPlísně v koupelně