To, že bývanie v byte na prízemí nie je úplne ideálne, je asi jasné mnohým ľuďom. Je to viditeľné už len na tom, že ceny týchto bytov sú nižšie ako ceny bytov v iných poschodiach. A naopak ani dopyt po týchto bytoch nie je tak veľký.

Byt na prízemí má výhody, ale aj veľa nevýhod

K najväčším nevýhodám patrí chlad, ktorý v týchto bytoch vychádza z podlahy. To preto že pod vami už nikto nebýva. Tiež zlodeji si tieto byty vyberajú hneď v prvom rade. Hluk z ulice je tu tiež oveľa výraznejší. A predovšetkým je v týchto bytoch vyššia vlhkosť a vyššie riziko vzniku plesní. Pretože sú však tieto nevýhody vyvážené vidinou ľahšieho sťahovania. Nemusíte s ťažkými vecami stúpať kto vie do koľkého poschodia. A už spomínanú nižšou cenou. Tak sme sa s rodinou nakoniec pre jeden taký byt rozhodli.

So zlodejmi sme zatiaľ našťastie problém nemali. Dokonca ani hluk nie je tak nepríjemný, ako sme sa obávali. Jedinou nepríjemnosťou, ktorej sme sa obávali a naozaj sa naplnila, boli plesne. Objavovali sa v mnohých rohoch miestností, ktoré majú obvodovú stenu. Tiež sa držala v kúpeľni a v kuchyni za skrinkou pristavanou vedľa okna.

S plesňami nám pomohli až odborníci

Aby sme sa s problémom rýchlo a účelne vysporiadali, pozvali sme si k nám pracovníkov z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. S nimi sme riešili ako sa zbaviť plesní. Títo technici najprv začali s tým, že nás upozornili na to, čo robíme zle. A čím rast plesní vlastne podporujeme. Bolo to v prvom rade zlé vetranie. Od tejto doby sme sa naučili vytvárať v byte prievan. Ďalšia vec bola k stene veľmi blízko postavená skrinka. Tak sme ju rošku odstavili, aby stena za ňou nevlhla.

V ďalšej fáze už technici odstraňovali plesne. Dezinfikovali steny v celej miestnosti. Tým malo dôjsť k likvidácii nebezpečných plesňových spor. A konečným tromfom A SERVISU bolo nanesenie LSG protiplesňového náteru. Ten ktorý naše steny chráni pred vlhkosťou.