Nikdy jsme problémy s plísní neměli, ale jednou jsme s přítelem odjeli na měsíc za jeho rodinou do Bolívie, odkud pochází, a když jsme se vrátili, zjistili jsme, že se nám v rohu vytvořila. Radost jsme z toho samozřejmě neměli ani jeden. Zkoušeli jsme všelijaké postupy, o kterých jsme se dočetli na internetu, abychom se jí zbavili, ale k ničemu to nebylo. A protože přítel je docela puntičkář, tak si sedl k počítači a hledal všechno možné o tom, jak plíseň vzniká, čím čistit plíseň, jak ji předcházet a tak podobně.

Pokud jí chcete předcházet pomocí nejzákladnějších pravidel, tak v bytě by měla být vzdušná vlhkost okolo 50–60 %. Jakmile je vyšší, už to neznamená nic dobrého. Například při dvacetiminutovém sprchování se do ovzduší dostane až 200 g vody, pocením a dýcháním uvolníme během jediného dne do vzduchu až 300 g vody a například čtyřčlenná rodina vyprodukuje více než deset litrů vodní páry denně. čím čistit plíseň

jak zamezit šíření plísněvětrání a výskyt plísnívlhkost v místnosti a plísně

Když to všecko sečtete…

Když to všecko sečtete, tak je vám jasné, že toto všechno v domě, který je starší a sám už o sobě zadržuje vlhkost, je to jako napsat si na zdi domu prostor vyhrazen pro plíseň. A řešením co nejméně větrat ve snaze šetřit energiemi určitě není moudré. Vypařená voda se pak totiž začne srážet a vytvářet podmínky pro plísně. Vlhký teplý vzduch v domácnosti se musí pokud možno všechen vyměnit za chladný „suchý“ vzduch obsahující málo vlhkosti. Touto výměnou vzduchu dosáhneme i odvodu škodlivin obsažených v původním vlhkém teplém vzduchu. Před větráním mají v sobě naakumulované teplo zdi a zařizovací předměty v domácnosti. Ale bohužel, mnohdy ani větrání nemusí přinášet kýžené výsledky a plíseň se může vytvořit i tak. čím čistit plíseň

srážení par v kuchyni  vodní pára v kuchyni  plísně v koupelně

Pro řešení problému…

Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucích nečistot zbavit, je revoluční nátěr LSG – nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému zaručeně zbaví. Nabízí jej úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., která nám pomohla tento problém vyřešit. Jejich LSG funguje na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a vnitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Takže se nemusíte bát, že by to nějakým způsobem mohlo ublížit vašim dětem, popřípadě domácím mazlíčkům.

prostředky na hubení plísněco způsobuje růst plísnínemoci spojené s výskytem plísně

Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Minimální záruku tohoto nátěru garantují 2 roky. Ale já ho mám už delší dobu a za celou tu dobu se plíseň ani jednou neobjevila. Proto tuto firmu mohu jedině vřele. Protože odvedli vynikající práci a jejich zaměstnanci byli moc milí a vstřícní, zkrátka bylo to tak, jak to má u kvalitní dobře fungující firmy vypadat.