Jestli patříte k lidem, kteří už dlouho nevědí co s plísní, která se vám udělala na zdi nebo nábytku, tak je tento článek pro vás to pravé. Nám se udělala plíseň v našem pekařství a furt se nám nedařilo ji vyčistit. A to jsme byli samozřejmě při úklidu pečliví a dodržovali jsme všechny stanovené normy a hygienické podmínky. Takže jsme nechápali, jak je možné, že se nám udělala.

Ale moc nám s tím pomohla jedna úklidová firma. Jde o firmu, která se Vám postará o plíseň v domě. Na samotných jejich stránkách se o tvorbě plísní hodně dozvíte. Například, že na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je podle všeho výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucí plísně, je nátěr LSG. Je to nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému stoprocentně zbaví.

A firma…

A firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. zajišťuje kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít.

Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se totiž pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. A teď více něco k tomu, jak plíseň vlastně vzniká. Prvním problémem mnohdy bývá příliš velký rozdíl teploty mezi jednotlivými místnostmi. Pokud někde udržujete výrazně nižší teplotu, protože do ní třeba přes den tolik nechodíte a tak podobně, tak jakmile do ní otevřete dveře, dostane se do ní teplý vzduch, který má v sobě mnohem více vodních par než studený suchý vzduch.

Tato…

Tato pára se usadí na chladných místech v místnosti, kde se začne kondenzovat ve vodu, čímž právě plíseň vznikne. A nemusí jit jen o zdi, může se jedna i o nábytek. Dobré je také dodržovat správnou vlhkost – snažte se doma nesušit prádlo, a pokud už musíte, vyhraňte si na ni jednu místnost, kde budete opravdu hodně větrat. Také není dobré mít příliš velké množství pokojových rostlin, v tom případě je už dobré si opatřit odvlhčovač vzduchu. Dobré je také vlhkoměrem neustále kontrolovat vlhkost ve vašem domě.

Správná dlouhodobá relativní vlhkost vzduchu ve všech místnostech určených k bydlení je do hodnoty 55 %. Krátkodobě se může místnost od místnosti lišit, ale tento rozdíl by měl být opravdu pouze krátkodobou záležitostí. Pokud hodnoty nebudou souhlasit, tak větrejte, abyste správné vlhkosti docílili. Je mi jasné, že toto jsou informace vhodné spíše pro prevenci plísně v domácnosti a ne v obchodech, ale i tak se určitě hodí je znát, protože plíseň může zaútočit kdekoli.