Vedeli ste, že frekvenčné meniče dokážu pracovať aj v poriadne nehostinnom prostredí? Predstavíme vám frekvenčné meniče VYBO Electric radu X550 s konštrukciou odolnou voči vode, ktoré je možné prevádzkovať napríklad aj v nekrytých priestoroch. 

Frekvenčné meniče X550

Frekvenčné meniče X550

V rámci rôznych segmentov priemyslu sa stretávame aj s rôznymi požiadavkami našich klientov. Rozdielne podmienky napríklad drevospracujúceho priemyslu, farmaceutického priemyslu či iných segmentoch sú mimoriadne výrazné. Kým napríklad v prípade drevospracujúceho priemyslu je často dôležitá ochrana proti explóziách, v prípade iných segmentov je zas rozhodujúca ochrana zariadení voči vode. Vo VYBO Electric sme schopní dodať zariadenia s vodeodolnou konštrukciou, ktoré je možné využívať na rôzne účely. Samozrejme, výnimkou nie sú ani frekvenčné meniče s krytím IP65. 

Ak hľadáte frekvenčné meniče so skutočne pokročilou ochranou voči externým vplyvom, určite neprehliadnite frekvenčné meniče radu X550, ktoré sú odolné voči prachu a striekajúcej vode podľa certifikácie IP65. Veľkou výhodou týchto frekvenčných meničov je nielen spoľahlivá prevádzka ale aj integrovaný EMC filter, PID prevádzka, časovače a ochranné funkcie. 

Frekvenčným meničom radu IP65 nechýba samozrejme ani plynulá regulácia ani celý rad ďalších funkcií. Sú skratka tak kvalitné, ako aj ostatné typy frekvenčných meničov, umožnia vám tiež krátkodobé preťaženie elektromotora do 20%. Oproti iným frekvenčným meničom ale ponúkajú príjemný bonus v podobe odolnej konštrukcie, a práve na tú sa zameriame. 

Hlavnou doménou frekvenčných meničov X550 je, ako sme už spomenuli, odolnosť voči prachu a striekajúcej vode. Vďaka tomu sa hodia napríklad aj pre zariadenia určené na potápanie. Okrem toho si svoje uplatnenie nájdu pri vzduchotechnike, čerpadlách, prípadne pri rezacích a odstredivých strojoch.